Piotr Scholz

gitarzysta / kompozytor / dyrygent

div>
Zespół, który może poszczycić się współpracą z Włodkiem Pawlikiem (laureatem Grammy Awards 2014) z którym nagrał płytę Zagajewski & Pawlik – „Mów Spokojniej”. Obecnie kolektyw zarejestrował drugą płytę zatytułowaną Prague 10.
Weezdob Collective powstał w 2014 r. w Poznaniu ze wspólnej inicjatywy gitarzysty Piotra Scholza oraz saksofonisty Kuby Marciniaka. Ich główną ideą było zebranie grupy przyjaciół, rozumiejących się świetnie zarówno na scenie, jak i poza nią. To połączenie pięciu muzycznych indywidualności zaowocowało stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Repertuar zespołu składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji. Charakterystyczne dla formacji jest również nietypowe w jazzie połączenie harmonijki i saksofonu.
 
Weezdob Collective był wielokrotnie nagradzany na konkursach jazzowych w Polsce i za granicą. zdobył m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival 17. Bielska Zadymka Jazzowa, Grand Prix konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze oraz Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W październikowym wydaniu miesięcznika Jazz Forum (10/2015) ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Weezdob Collective – Live at Radio Katowice”.